Quantcast
Channel: Oficjalny serwis internetowy Gminy Kęty
Viewing all 3048 articles
Browse latest View live

Kolizja dwóch golfów

$
0
0
Data publikacji: 
23-04-2015 10:38

Tuż przed godz. 10:00 na ul. Wszystkich Świętych doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierowca czarnego golfa z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas i wpadł na zaparkowany samochód – również golfa. Na miejscu wypadku błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe – OSP Kęty i Policja. Ruch na drodze przez kilkanaście minut był wstrzymany. W zdarzeniu nie ucierpiał nikt postronny, jedynie kierowca trafił na dodatkowe badania.  

Obecnie nie ma już utrudnień w ruchu. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy z kęckiej Policji.


Autor: 
A.Christ

Czujność uratowała życie

$
0
0
Data publikacji: 
23-04-2015 11:30

Mamy przykład na to, że apele policjantów, strażaków i służb medycznych dotyczące zgłaszania zasłabnięć osób znajdujących się pod wpływem alkoholu nie idą w las. Choć w społeczeństwie wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że pijany nie potrzebuje żadnej pomocy, coraz więcej osób rozumie powagę sytuacji i interweniuje.

19 kwietnia ok. 11:30 w rejonie kęckiego os. Batalionów Chłopskich przechodzień zauważył leżącego na trawniku mężczyznę. Był on upojony alkoholem i nieprzytomny. To wzbudziło zaniepokojenie piechura, który natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. Na szczęście na przyjazd policyjnego patrolu nie trzeba było długo czekać.

Po chwili funkcjonariusze, obserwując mężczyznę, zauważyli, że przestał on oddychać, nie wyczuli również tętna, w związku z tym natychmiast rozpoczęli reanimację,  którą następnie kontynuowali ratownicy medyczni– informuje rzeczniczka KPP Oświęcim Małgorzata Jurecka, dodając: Tym razem, dzięki reakcji osoby postronnej oraz szybkiej interwencji policjantów i ratowników medycznych, życie 59-letniego mieszkańca Kęt zostało uratowane.

Pamiętajmy, że czujnośc i empatia ratują życie i zdrowie!

Autor: 
Barbara Kuźma

Uczniowie „Wyspiana” zdominowali Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego

$
0
0
Data publikacji: 
23-04-2015 13:34

23 kwietnia w Powiatowym Zespole nr 3 w Oświęcimiu ogłoszono wyniki IX Powiatowego Konkursu z Języka Polskiego, nad którym patronat objęli Małopolski Kurator Oświaty i Starosta Oświęcimski.

Do rywalizacji stanęli uczniowie wszystkich liceów z terenu powiatu oświęcimskiego. Zmierzyli się oni z zadaniami sprawdzającymi znajomość z zakresu poprawności językowej oraz gramatyki opisowej.

Najlepsi okazali się uczniowie Wyspiana, zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.

Pierwsza lokata przypadła Wojciechowi Kubickiemu z klasy III h, na drugim miejscu uplasowała się Aneta Sobieraj z klasy II m, zaś Dominika Kasperek z I pg zajęła trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i wyróżnionym w konkursie ( Marii Pruszyńskiej z III h oraz Karolinie Tlałce z I pg).

Autor: 
PZ nr 11

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie

$
0
0
Data publikacji: 
23-04-2015 14:59

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie naszego województwa zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie. Przynęty zawierające szczepionkę zostaną wyłożone w dniach od 24 kwietnia do 3 maja.

Więcej szczegółów poniżej:

Zmarł Stanisław Witkowski

$
0
0
Data publikacji: 
24-04-2015 07:27

Z przykrością i wielkim smutkiem informujemy, że 23 kwietnia w wieku 63 lat zmarł były Prezes ULKS Bielgim Bielany, były działacz MKS Tempo Kęty, a prywatnie wielki przyjaciel kęckiego sportu Stanisław Witkowski.

Pan Stanisław znany był również z tego, że uwieczniał na fotografiach nie tylko sportowe wydarzenia związane ze swoją ulubioną lekkoatletyką, ale również inne ważne fakty z życia naszego miasta.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się dziś o godz. 15:00 w kościele na osiedlu w Kętach.

Autor: 
Sportowe Kęty

LGD „Dolina Soły”: Podsumowania, wnioski, refleksje

$
0
0
Data publikacji: 
24-04-2015 11:00

22 kwietnia podczas okolicznościowej konferencji Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły” podsumowało swoją działalność z lat 2009-2014, czyli z poprzedniego okresu programowania Funduszy Europejskich. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Relax w Kętach.

Zaproszeni goście, pośród których znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa i lokalni samorządowcy z Kęt, Wieprza i Oświęcimia, mogli zapoznać się z prezentacjami na temat projektów zrealizowanych przez beneficjentów dzięki wsparciu ze środków unijnych, które uzyskano za pośrednictwem LGD, wziąć udział w rozmowach dotyczących Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2015-2020 oraz przekazać swoje podziękowania, których rzecz jasna nie szczędzili.

Lokalne Grupy Działania dają ogromne możliwości aktywowania lokalnej społeczności, dlatego od początku jestem ich zwolennikiem– podkreślał Marszałek Sowa.

Warto przypomnieć, że LGD „Dolina Soły” powstała w 2009 roku i działa na rzecz rozwoju gmin Chełmek, Oświęcim, Brzeszcze oraz Kęty. Stowarzyszenie to partnerstwo trójsektorowe, co oznacza, że pośród jego członków zasiadają zarówno przedstawiciele sektora publicznego (administracja publiczna, ośrodki kultury), gospodarczego (firmy, spółki), jak i społecznego („trzeci sektor” – osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne).

Do głównych zadań „Doliny Soły” należy pośrednictwo w pozyskiwaniu środków na działania związane z odnową wsi i krzewieniem tradycji, pomoc w tworzeniu i rozwijaniu mikroprzedsiębiorczości oraz wnioskowaniem o realizacją tzw. „małych projektów”, w ramach których organizowane są wydarzenia edukacyjne, kulturalne, rekreacyjne czy sportowe. Inicjatywy realizowane przez Stowarzyszenie to np. „Igrzyska Doliny Soły”, festiwal „Wieś pełna skarbów” oraz różnego typu warsztaty rękodzielnicze lub koncerty. Inną sferą aktywności LGD jest wydawanie publikacji, do których zaliczyć należy zbiór „Opowieści z Doliny Soły”, dwa tomiki regionalnej książki kucharskiej „Przysmaki z Doliny Soły” oraz pomniejsze broszury.

„Dolina Soły” wielokrotnie współpracowała także z innymi grupami działania, czego owocami były m.in. projekty KRAM (Krzewimy Rękodzieło Artystyczne Mistrzów) oraz Aktywne Strefy, dzięki któremu kęczanie mogą zadbać o swoją kondycję ćwicząc na otwartej siłowni zewnętrznej zlokalizowanej na ternie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach.

Autor: 
Barbara Kuźma / fot. LGD "Dolina Soły" / Aleksandra Wabik

Kandydatki na żonę

$
0
0
Data publikacji: 
24-04-2015 13:21

Amatorska grupa teatralna Antrakt, działająca od stycznia tego roku przy Domu Kultury w Kętach, zaprasza na pełen humoru spektakl pt. „Kandydatki na żonę” według scenariusza Andrzeja Dembończyka.

Czy zabiegi rodziny doprowadzą zatwardziałego kawalera do ołtarza? Kto kogo wybierze? Jak różne są kobiety i relacje męsko-damskie? Gdzie kończy się flirt, a zaczyna prawdziwa miłość? Tego wszystkiego uważny widz dowie się z przesłania spektaklu. Zapraszamy do Domu Kultury 9 maja o godzinie 17.00.

Dom Kultury w Kętach, 9 maja, godz. 17.00

Amatorska grupa teatralna: Antrakt

„Kandydatki na żonę”

Scenariusz: Andrzej Dembończyk

Reżyseria: Barbara Siwiec

Występują: Łukasz Błaszków, Marcin Majcherek, Małgorzata Talik, Katarzyna Michałkiewicz, Żaneta Siwiec, Aneta Kowalska, Krystyna Bartołd, Teresa Łęcka, Radosław Nycz, Paulina Urbaniec, Joanna Ostros, Barbara Raj, Małgorzata Raj, Aleksandra Matlak, Dagmara Hrapkowicz, Zuzanna Janeczko, Patryk Wieroński, Roksana Woźniak

Data wydarzenia: 
09-05-2015 17:00
Organizator: 
Antrakt
Adres wydarzenia: 
Dom Kultury w Kętach
Autor: 
DK

Ostrzeżenie meteorologiczne


„Koło życia – urodziny, śluby, zgony”. Kolejne Spotkanie przy armacie

$
0
0
Data publikacji: 
28-04-2015 08:50

Ze względu na promocję nowego numeru Almanachu Kęckiego, spotkanie przełożone z 29 kwietnia na 6 maja 2015 r. 

Jak bardzo zmieniło się życie mieszkańców miasta od końca XVIII w.? Jaki był rytm życia ówczesnych mieszkańców Kęt, kim byli, jak zakładali rodziny, na co umierali? Jak kształtowały się zmiany demograficzne wśród ludności miasta? Czy nasze urodzenia, zgony i śluby różnią się od tych z końca XVIII i początku XIX w? Jakie imiona nadawano dzieciom 200 lat temu? Te wszystkie zagadnienia zostaną poruszone podczas kolejnego „Spotkania przy armacie”, które odbędzie się w środę 6 maja 2015 r. o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych kęckiego muzeum. Dyrektor muzeum dr Marta Tylza-Janosz przedstawi część ustaleń opracowanych w wyniku prowadzonych naukowych badań nad społecznością miasta Kęty.

Na początku spotkania odbędzie się wręczenie nagród dla laureatów etapu wstępnego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Autor: 
Muzeum

Dzień Otwarty w kęckim „Koperniku”

$
0
0
Data publikacji: 
28-04-2015 08:57

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach informuje, że 29 kwietnia 2015 r.w godz. 0930-1500 odbędzie się Dzień Otwarty, na który serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjów wraz z nauczycielami.

Uczniowie odwiedzający naszą szkołę będą mogli zapoznać się z proponowaną ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/2016, zwiedzić klasopracownie, sale gimnastyczne, bibliotekę, stoiska tematyczne, porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Uczniowie Gminy Kęty mają zagwarantowany dowóz autokarem. Uczniowie mogą przyjechać do naszych szkół również indywidualnie.

Uprzejmie prosimy o rozpropagowanie informacji wśród uczniów klas gimnazjalnych i serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego zaproszenia.

Z poważaniem

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Powiatowego Zespołu Nr 10 SME im. M. Kopernika
w Kętach


Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły:
www.pznr10.eu

Załącznik: 

Bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych

$
0
0
Data publikacji: 
28-04-2015 10:37

Bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych

Na terenie Małopolski powstaną COP-y (Centra Organizacji Pozarządowych) powołane przez Województwo Małopolskie. Projekt jest wspófinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny, przewiduje cykl bezpłatnych szkoleń, z których mogą skorzystać organizacje pozarządowe działające na terenie naszego województwa.  

Głównym celem projektu jest wsparcie małopolskich organizacji pozarządowych. W ramach planowanych działań przewidziano: bezpłatne szkolenia i seminaria, jak również szereg konsultacji, które mają przyczynić się do lepszego funkcjonowania trzeciego sektora w naszym regionie. Szkolenia będą odbywać się w różnych miastach naszego regionu m.in. w Oświęcimiu, Tarnowie, Nowym Sączu  i Nowym Targu. Program szkoleń jest zróżnicowany, a szczegóły znajdują poniżej:

OFERTA:

1) Szkolenie: „Projekt w pięciu krokach czyli metodologia konstruowania i pisania projektów”

Szkolenie ma na celu rozwinięcie umiejętności efektywnego konstruowania projektów (rozpoczynając od celów, przez określenie zadań i rezultatów, kończąc na kalkulowaniu budżetu). Zakłada wypracowanie wśród uczestników szkolenia, umiejętności poprawnego wypełniania wniosków konkursowych.

Ramowy program:

  • Geneza i główne założenia metodologii projektowej - Dlaczego w ogóle piszemy projekty?
  • Krok 1 - określanie potrzeb i celów - Jak ustalić, co chcemy osiągnąć naszym działaniem?
  • Krok 2 - poprawny dobór działań - Jak osiągniemy to, co założyliśmy?
  • Krok 3 - rezultaty i efekty działań - Skąd będziemy wiedzieć, że nam się udało?
  • Krok 4 - budżet - Jak poprawnie określić wydatki?
  • Krok 5 - Wypełnianie wniosków konkursowych - Jak zapisać nasze pomysły w formularzu konkursowym?


Terminy i miejsca:

6.05.2015 r. - Oświęcim
Wymiar czasowy: 09:00-17:00
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu, ul. Nojego 2B

8.05.2015 r. - Nowy Targ
Wymiar czasowy: 09:00-17:00
Miejsce: Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ul. Kokoszków 71 

Ważne! Szkolenia przeznaczone są dla max. 20 osób (liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń).

 

2) Indywidualne konsultacje

Podczas konsultacji eksperckich zainteresowane osoby będą mogły m.in., skonsultować swoje projekty i wnioski konkursowe.

Terminy i miejsca:

6.05.2015 r. - Oświęcim
Wymiar czasowy: 17:00-19:00
Miejsce: Miejska Bibliotek Publiczna w Oświęcimiu, ul. Nojego 2B

8.05.2015 r. - Nowy Targ
Wymiar czasowy: 17:00-19:00
Miejsce: Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ul. Kokoszków 71 

Ważne! Konsultacje eksperckie przeznaczone są dla uczestników szkolenia lub osób nie biorących udział w szkoleniu. Przewiduje się miejsce dla przedstawicieli 4 organizacji.

 

3) Seminarium: „Księgowość i finanse w organizacjach pozarządowych”

Spotkanie informacyjne w ramach którego omówione zostaną prawne zobowiązania fundacji i stowarzyszeń w zakresie prowadzenia księgowości i finansów oraz efektywne sposoby realizacji tych zobowiązań. Zaprezentowane zostaną korzyści i ograniczenia wynikające z przyjęcia różnych modeli prowadzenia księgowości (księgowość prowadzona samodzielnie, zatrudnienie obsługi księgowej, współpraca z biurem rachunkowym). Seminarium z sesją pytań i odpowiedzi dla przedstawicieli NGO’s!

Terminy i miejsca:

5.05.2015 r. - Tarnów
Wymiar czasowy: 09:00 – 13:00
Miejsce: Agenda UMWM w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, s. 126, I piętro

8.05.2015 r. - Nowy Sącz
Wymiar czasowy: 15:00-19:00
Miejsce: Agenda UMWM W Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 52, s. 203, II piętro

Ważne! Seminaria przeznaczone są dla max. 15 osób (liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń).

 
Wypełniony formularz prosimy przesłać w formie zeskanowanej na adres e-mail: cop@umwm.pl lub faksem na numer (12) 42 15 798 w terminie do dnia 4 maja 2015r.

Szczegółowych informacji udziela Zespół ds. Organizacji Pozarządowych, tel. (12) 61 60 904, (12) 61 60 988.

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie Gminy Kęty do wzięcia udziału w tym projekcie.

 

Autor: 
Jurand Saternus

Święto Konstytucji 3 Maja na kęckim Rynku

$
0
0
Data publikacji: 
28-04-2015 11:56

Zapraszamy Państwa do udziału w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się o godz. 9:15 na kęckim Rynku. W imieniu Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego zapraszamy również na bezpłatne zwiedzanie  wystaw stałych kęckiej placówki. Szczegóły na plakacie:

 

 

 

Data wydarzenia: 
03-05-2015 09:00 do 17:00
Adres wydarzenia: 
Rynek

Przedszkolaki na zajęciach ruchowych w „Koperniku”

$
0
0
Data publikacji: 
28-04-2015 12:08

W środę 22 kwietnia 2015 r. po raz kolejny dzieci z Przedszkola Nr 9 w Kętach  brały udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych z uczennicami klasy I Technikum Powiatowego Zespołu Nr 10 SME im. M. Kopernika. Dla dzieci zostały zorganizowane gry i zabawy ruchowe, które miały na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Przy organizacji zajęć pomagały uczennice, które bardzo chętnie włączyły się w zabawę z przedszkolakami. Zarówno dla młodzieży, jak i dzieci współpraca była owocna. Przedszkolaki od starszych koleżanek uczyły się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, natomiast młodzież na nowo mogła przenieść się do czasów swojego dzieciństwa, czerpiąc radość z zabawy.   

Zajęcia te zostały zorganizowane i przeprowadzone z inicjatywy pani Doroty Pędzimąż, wychowawczyni grupy przedszkolnej oraz pani Ewy Kos, nauczycielki wychowania fizycznego naszej szkoły za zgodą Dyrekcji Szkoły i Przedszkola.

                                                                                  

Autor: 
PZNr 10SME

Wiosenny koncert

$
0
0
Data publikacji: 
29-04-2015 08:30

W majowy weekend Dom Kultury w Kętach zaprasza na wiosenny koncert z cyklu „Klasyka na luzie”. 1 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej DK z programem różnorodnych utworów muzyki klasycznej wystąpi krakowski kwintet Manus. Można już nabyć bilety w cenie 15 zł. Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku – 10 zł. Zapraszamy!

 

 

Data wydarzenia: 
01-05-2015 18:00
Adres wydarzenia: 
Dom Kultury w Kętach
Autor: 
DK

Gminny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

$
0
0
Data publikacji: 
29-04-2015 08:52

Zwycięzcą tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Łękach pod Patronatem Burmistrza Gminy Kęty została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Pokonała ona pięć innych drużyn.

23 kwietnia Szkoła Podstawowa w Łękach gościła już po raz drugi uczestników Gminnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego o Puchar Dyrektora Szkoły pod Patronatem Burmistrza Gminy Kęty. W tym roku do konkursu przystąpiło 6 trzyosobowych zespołów ze Szkół Podstawowych naszej gminy. Były to drużyny z Bielan, Nowej Wsi, Malca, Witkowic, Kęt i Łęk.

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem. Uczniowie odpowiadali na 23 pytania przygotowane przez nauczyciela przyrody ze szkoły z Łęk. Dzieci wykazały się szeroką wiedzą z ekologii, o zasobach wodnych świata i Polski, o przyczynach zanieczyszczeń wód. Przygotowując się do konkursu, zaznajomiły się z osobliwościami przyrody Doliny Górnej Wisły. Poznały działalność organizacji międzynarodowych zajmujących się ochroną środowiska. Wykazały się również umiejętnością posługiwania się przyborami przyrodnika oraz czytania mapy.

Po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji zwyciężyła i zdobyła puchar Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kęt, a trzecie zespół z Łęk. Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali medale, a wszyscy pozostali dyplomy potwierdzające uczestnictwo w konkursie.

Nagrody wręczali uczniom: Burmistrz Gminy Kęty Pan Krzysztof Jan Klęczar oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Pan Tomasz Bielecki, którzy zaszczycili konkurs swoją obecnością. Podkreślili oni znaczenie tego typu inicjatyw dla kształtowania właściwej postawy ekologicznej wśród najmłodszych, docenili zaangażowanie nauczycieli przygotowujących uczestników konkursu oraz pogratulowali wysokiego poziomu wiedzy dzieciom, wręczając im puchar, medale i dyplomy.

Podobnie, jak w poprzednim roku, atmosfera panująca na konkursie spodobała się zarówno uczestnikom, jak i ich opiekunom. Konkurs stworzył dla dzieci okazję nie tylko do poszerzenia wiedzy ekologicznej i konfrontacji własnych umiejętności z innymi, ale był też doskonałą zabawą i umożliwił poznanie rówieśników z innych szkół.

Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy o Puchar Dyrektora Szkoły w Łękach pod Patronatem Burmistrza Gminy Kęty wpisał się na stałe do kalendarza imprez edukacyjnych w gminie i budzi on duże zainteresowanie w środowisku lokalnym.

Autor: 
SP w Łękach

Przedstawienie „Zbłąkana owieczka”

$
0
0
Data publikacji: 
29-04-2015 10:53


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na przedstawienie pt. „Zbłąkana owieczka”, które odbędzie się 5 maja 2015 r. o 15:00 w Domu Kultury w Kętach z okazji Dnia Mamy i Taty.



Data wydarzenia: 
05-05-2015 15:00
Autor: 
Siostra Joanna Korzeniewska

Start kadetów UMKS w półfinale Mistrzostw Polski

$
0
0
Data publikacji: 
29-04-2015 11:18

Czwarte miejsce zajęli kadeci Kęczanina w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w piłce siatkowej, który został rozegrany w dniach 24-26 kwietnia w Warszawie. Niestety, bardziej doświadczone zespoły MOS Wola Warszawa, Czarnych Radom i Chemika Bydgoszcz okazały się zbyt wymagającymi przeciwnikami.

Pewnym zwycięzcą turnieju został zespół gospodarzy, który w całych zawodach nie stracił seta. Warszawianie do finału awansowali wraz z zespołem Czarnych Radom.

- Trafiliśmy do bardzo silnie obsadzonej półfinałowej grupy. Rywale trenują przecież w klubach z najwyższej półki, z którymi Kęty na żadnej płaszczyźnie - oprócz sportowej - nie mogą się równać. Przeciwnicy znali jednak nasze osiągnięcia. Pytali: czy to te Kęty, które w ćwierćfinale pokonały Wifamę Łódź? Zagraliśmy nieźle. Musieliśmy jednak uznać wyższość zespołów z Warszawy, Radomia i Bydgoszczy - mówi trener Maciej Gruszka.

Poza grą w turnieju półfinałowym, siatkarze Kęczanina mieli okazję także zwiedzić stolicę. W rekonesansie po ważnych miejscach towarzyszył im były kapitan Reprezentacji Polski w piłce siatkowej, kęczanin Piotr Gruszka.

Półfinał Mistrzostw Polski Kadetów
Warszawa – 24-26 kwietnia 2015 r.

Uczestnicy:
UMKS MOS Wola Warszawa (gospodarz)
UMKS Kęczanin Kęty
RCS Czarni Radom
BKS Chemik Bydgoszcz

Wyniki:
24 kwietnia 2015 (piątek)
MOS Wola Warszawa – BKS Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:12, 25:11, 25:13)
UMKS Kęczanin Kęty – RCS Czarni Radom 1:3 (16:25, 25:23, 20:25, 22:25)

25 kwietnia 2015 (sobota)
BKS Chemik Bydgoszcz – RCS Czarni Radom 2:3 (25:19, 23:25, 25:21, 20:25, 10:15)
UMKS MOS Wola Warszawa – UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (25:11, 25:20, 25:16)

26 kwietnia 2015 (niedziela)
UMKS Kęczanin Kęty - BKS Chemik Bydgoszcz 1:3 (19:25, 27:25, 20:25, 19:25)
UMKS MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:12, 25:13)

Awans do finału: MOS Wola Warszawa i RCS Czarni Radom

Skład Kęczanina: Konrad Banaś, Mateusz Gutt, Dominik Mreńca, Rafał Drabek, Dawid Gutt, Dawid Banaś, Jakub Fuglewicz, Wojciech Gruszka, Kolędo Krystian, Kacper Kawończyk, Damian Hudzik, Mateusz Bujarek i Antoni Dźwigoń - trener Maciej Gruszka.

Autor: 
Sportowe Kęty

Uroczyste pożegnanie maturzystów w „Koperniku”

$
0
0
Data publikacji: 
29-04-2015 12:03

24 kwietnia 2015 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Technikum im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Pani dyrektor Aneta Jekiełek dokonała podsumowania czterech lat nauki uczniów klas IV B, IV CT i IV K przedstawiając dane statystyczne, przypominając największe osiągnięcia naukowe i sportowe, przywołując najważniejsze wydarzenia z życia szkoły oraz przykłady niezwykłych postaw uczniowskich prezentowanych na co dzień i od święta. Następnie pani dyrektor pogratulowała absolwentom sukcesu, jakim jest ukończenie szkoły i życzyła powodzenia podczas egzaminów maturalnych i zawodowych.

Szczególnie wyróżniający się uczniowie  zostali nagrodzeni za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie społeczności szkolnej, aktywną postawę krwiodawcy, działalność w wolontariacie, udział w kole turystycznym oraz wybitne sukcesy sportowe.

W imieniu maturzystów zabrał głos Marcin Talar, który podziękował Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i wszystkim kolegom za wspaniałe cztery lata w Koperniku.

Przedstawiciele klas III dołączyli się do życzeń pani dyrektor i życząc sukcesów w dalszym życiu, podziękowali starszym kolegom za wspólnie spędzony czas w szkolnych murach.

Po części oficjalnej uczniowie klasy III H pod opieką pani Jolanty Adamus zaprezentowali krótki program artystyczny.

Zgodnie z wieloletnią tradycją maturalnych pożegnań w Koperniku, wszyscy z niecierpliwością czekali na prezentację przygotowaną przez państwa Barbarę i Janusza Czarników – zdjęcia z czterech lat szkolnych przedstawione z odpowiednim komentarzem i dużą dawką humoru wprawiły wszystkich w doskonały nastrój mimo wcześniejszej atmosfery nostalgii i wzruszenia.

Ceremonii dopełniły spotkania klas z wychowawcami, rozdanie świadectw i pamiątkowe zdjęcia.

ABSOLWENTOM ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW I POWODZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU!!!

Autor: 
PZ nr 10 SME

Ostatnie sukcesy klas eksperymentalnych ZSG 2 w Kętach

$
0
0
Data publikacji: 
30-04-2015 07:35

Tegoroczna edycja konkursu na najlepszą pracę w ramach projektu „Matematyka jest wszędzie” była drugą z kolei organizowaną wspólnie przez dwie placówki, które troszczą się o jakość nauczania matematyki: Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 40 uczniów z 15 szkół (gimnazjów, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych).

Uczniowie zaprezentowali ciekawe prace o różnorodnej tematyce, od kostki Rubika przez zdrowie, fraktale i układ słoneczny, aż po fryzjerstwo, wykorzystując przy tym różne formy prezentowania. Dzień 16 kwietnia 2015 r. dla uczestników konkursu był pełen emocji związanych z ogłoszeniem wyników.

Po inauguracji uroczystości przez dyrektora Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej Józefa Mamorskiego oraz dyrektora RODN „WOM” w Bielsku-Białej Władysława Mąsiora nastąpiło ogłoszenie wyników. Zwyciężczynią konkursu w kategorii szkół podstawowych została między innymi Justyna Oczko z klasy 5a eksperymentalnej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach. Na zakończenie mogliśmy jeszcze raz zachwycić się najlepszymi pracami tegorocznej edycji konkursu, oglądając nagrodzone i wyróżnione prace. Link do galerii Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego z tej uroczystości to: https://www.flickr.com/photos/wombb/sets/72157652118361942.


15 kwietnia 2015 roku uczniowie klas eksperymentalnych święcili sukcesy podczas konkursu prac matematycznych zorganizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk wspólnie z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Nagrodę trzeciego stopnia w kategorii szkół podstawowych otrzymali Grzegorz Pieczara i Bartłomiej Zemlik z klasy Va, którzy opracowali i przedstawili pracę o minikomputerze Papey'a. W kategorii gimnazjum wyróżnienie zdobyła praca Doroty Doroszko z klasy I b  na temat gięcioboków oraz gięciościanów. W ramach podsumowania tego konkursu odbyła się sesja matematyczna, którą przeprowadzono w sali audytoryjnej im. prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W czasie spotkania uczniowie wysłuchali wykładu  zatytułowanego „Gdy nie było komputerów”, który wzbudził ich duże zainteresowanie. W sesji uczestniczyli również pozostali uczniowie klas eksperymentalnych, którzy obejrzeli zakwalifikowane do finału prezentacje prac matematycznych. Wszyscy finaliści tego konkursu zostali zaproszeni na konferencję młodych „Kalejdoskop matematyczny”, która odbędzie się 28 maja w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zostaną tam przedstawione prezentacje finałowe. Do udziału w tej konferencji zaprosiliśmy w tym roku szóstoklasistów z naszej szkoły podstawowej, którzy być może w przyszłości zasilą szeregi klasy eksperymentalnej Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętach.

Autor: 
Katarzyna Wadoń-Kasprzak

Policyjna akcja Majowy Weekend 2015

$
0
0
Data publikacji: 
30-04-2015 07:46

Jedźmy, odpocznijmy i wróćmy bezpiecznie

Od 30 kwietnia br. do 3 maja br. na drogach powiatu oświęcimskiego policjanci będą prowadzić działania pn. Majowy Weekend 2015.

Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, podczas wzmożonego ruchu związanego z wyjazdami na wypoczynek. Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami, jak również pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie długiego weekendu majowego będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów w dniach 30 kwietnia i 2 maja br. w godz. od 18.00 do 22.00, natomiast w dniach 1 i 3 maja br. od godziny 8.00 do 22.00.

Policjanci życzą udanego wypoczynku, a wybierającym się w podróż - bezpiecznego dojazdu jak i powrotu z miejsca wypoczynku.  Przypominają również, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od ich działań, ale przede wszystkim od rozsądnego zachowania wszystkich uczestników ruchu.

Autor: 
KPP Oświęcim
Viewing all 3048 articles
Browse latest View live