Tegoroczna edycja konkursu na najlepszą pracę w ramach projektu „Matematyka jest wszędzie” była drugą z kolei organizowaną wspólnie przez dwie placówki, które troszczą się o jakość nauczania matematyki: Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 40 uczniów z 15 szkół (gimnazjów, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych).
Uczniowie zaprezentowali ciekawe prace o różnorodnej tematyce, od kostki Rubika przez zdrowie, fraktale i układ słoneczny, aż po fryzjerstwo, wykorzystując przy tym różne formy prezentowania. Dzień 16 kwietnia 2015 r. dla uczestników konkursu był pełen emocji związanych z ogłoszeniem wyników.
Po inauguracji uroczystości przez dyrektora Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej Józefa Mamorskiego oraz dyrektora RODN „WOM” w Bielsku-Białej Władysława Mąsiora nastąpiło ogłoszenie wyników. Zwyciężczynią konkursu w kategorii szkół podstawowych została między innymi Justyna Oczko z klasy 5a eksperymentalnej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach. Na zakończenie mogliśmy jeszcze raz zachwycić się najlepszymi pracami tegorocznej edycji konkursu, oglądając nagrodzone i wyróżnione prace. Link do galerii Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego z tej uroczystości to: https://www.flickr.com/photos/wombb/sets/72157652118361942.
15 kwietnia 2015 roku uczniowie klas eksperymentalnych święcili sukcesy podczas konkursu prac matematycznych zorganizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk wspólnie z Oddziałem Krakowskim Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Nagrodę trzeciego stopnia w kategorii szkół podstawowych otrzymali Grzegorz Pieczara i Bartłomiej Zemlik z klasy Va, którzy opracowali i przedstawili pracę o minikomputerze Papey'a. W kategorii gimnazjum wyróżnienie zdobyła praca Doroty Doroszko z klasy I b na temat gięcioboków oraz gięciościanów. W ramach podsumowania tego konkursu odbyła się sesja matematyczna, którą przeprowadzono w sali audytoryjnej im. prof. Wincentego Danka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W czasie spotkania uczniowie wysłuchali wykładu zatytułowanego „Gdy nie było komputerów”, który wzbudził ich duże zainteresowanie. W sesji uczestniczyli również pozostali uczniowie klas eksperymentalnych, którzy obejrzeli zakwalifikowane do finału prezentacje prac matematycznych. Wszyscy finaliści tego konkursu zostali zaproszeni na konferencję młodych „Kalejdoskop matematyczny”, która odbędzie się 28 maja w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zostaną tam przedstawione prezentacje finałowe. Do udziału w tej konferencji zaprosiliśmy w tym roku szóstoklasistów z naszej szkoły podstawowej, którzy być może w przyszłości zasilą szeregi klasy eksperymentalnej Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętach.